Biz Nereden Çıktık?

Uzun zamandır aramızda ateşli tartışmalar dönüyor veya uzun uzun dertleşiyoruz. Ayrı şehirlerde yaşamanın da etkisiyle telefon konuşmalarımız uzadıkça uzadı, tartışmalar dallanıp budaklandı; sorunlara çözüm de bulamadık devrimin ne zaman olacağını da tahmin etmeye erişemedik. Yine de tartıştıkça güçlendik, zihnimiz berraklaştı.

Yine günlerden bir gün bu muhabbetlerden birini ederken Mantar Armut’a “Yaa ben senle podcast yapmak istiyorum!” diye yükseldi. Armut da “Aa çok iyi fikir! Ama yapabilir miyiz?” dedi ve bir posta da kimlik hırsızı sendromu(impostor syndrome) üzerine konuşup “Eee bunu da ekleyelim podcast konularına.” deyip hayaller ve planlamalara daldılar.

Bir süre planlar, hayaller ve gerçeklerle boğuştuktan sonra Queer Troublemakers internetteki varlığını kazandı. O günden beridir planlar ve hayallerle boğuşmaya devam ediyoruz. Derdimiz bir doğruyu bulmak veya akademik incelemeler yapmak falan değil; hepimizin kafasını kurcalayan konuları tartışıp biraz da gullüm yapmak. 

Queertroublemakers Podcast olarak başladığımız yolculuğumuza queertroublemakers.com’u ekleyerek devam ediyoruz. Amacımız; queer aktivistler, sanatçılar, yazarlar, çizerler ve sanatseverler için bir platform oluşturmak. Buranın; hepimizin fikirlerimizi ve yaratıcılığımızı özgürce akıtabildiği, birbirimizden beslenerek ve güçlenerek hem iç dünyamızı hem politik tartışmalarımızı yansıtabildiğimiz, deneyimle büyüyen bir ortam olmasını hayal ettik.

Bizimle paylaşmak ister misin?

Scroll to Top