S02E16 – PINAR SELEK: BİR İNSAN KAÇ KERE BERAAT EDER?

Bir insan kaç kere beraat eder? Pınar Selek dört kez beraat etti, bu soru sorulalı yıllar oldu, ancak davası 23 yıl geçmesine rağmen devam ediyor. Pınar Selek’in avukatlarından ve dostlarından Yasemin Öz bizlere dava sürecini, Pınar Selek’in çalışmalarını, aralarındaki dostluğu ve dayanışmayı anlattı. Bu sürecin başlangıcını ve bugünlere kadar nasıl geldiğini konuştuk.
Türkiye’de hakikatin peşine düşmenin, devletin beğenmediği konuların üzerine eğilip beğenmediği insanlarla dayanışmanın cezasız kalmadığına en büyük örneklerden biri Mısır Çarşısı Davası. Pınar Selek’in başından geçenlere bakarken Türkiye’nin yakın tarihine, bugün yaşadığımız korku ve baskı iklimine giden yoldaki taşlardan birine de bakmış oluyoruz.
 
Pınar Selek’in kitapları, röportajları, yazıları, haberler, dava süreci ve daha fazla bilgi için https://www.pinarselek.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.
 
Keyifli dinlemeler!
Bölümle ilgili düşünceler, dinlerken aklınıza gelenler ve yeni bölüm fikirleri için queertroublemakers@gmail.com’a mail atabilirsiniz!
This podcast uses these sounds from freesound: “Melodic Metal with Reverb Lead” by edtijo (https://freesound.org/people/edtijo/sounds/220713/) licensed under CCBYNC 1.0 and “Wonderful – Calm Beautiful Piano Loop” by ispeakwaves (https://freesound.org/people/nomiqbomi/sounds/578963/) licensed under CCBYNC 3.0

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top