S02E10 – EN SEVDİĞİNİZ WOODY ALLEN FİLMİ HANGİSİ?

Tetikleyici uyarısı: Cinsel istismar ve psikolojik şiddet üzerine konuştuğumuz bir bölüm oldu, bu bölüm kimileri için tetikleyici olabilir.

Merhaba! Bu bölümde Woody Allen ve Mia Farrow’un evlatlık kızı Dylan Farrow’un cinsel istismardan hayatta kalması üzerine konuştuk. Pek ses getirmediğini düşündüğümüz HBO’da yayınlanan Allen v. Farrow belgeseli üzerinden giderek, Woody Allen hakkındaki suçlamaları masaya yatırdık. Bu konuda kendisine yöneltilen suçlamalar sebebiyle, hakkında pek çok defa soruşturma açılmış olsa da Allen, hiçbir zaman ceza almadı. Aynı zamanda Allen bugüne dek, Farrow ailesi tarafından yapılan, Dylan Farrow’un henüz 7 yaşındayken kendisinin cinsel istismarına maruz kaldığı yönündeki tüm açıklamaları yalanladı ve bahsi geçen skandal, daima gündemde yer alan bir merak konusu olarak kaldı. Biz bu belgesel üzerinden konuşurken bazen konuyu dağıtsak da kendimiz için önemli olan noktalara değinmeye çalıştık. Peki sizin en sevdiğiniz Woody Allen filmi hangisi?

İyi dinlemeler!

 

Dylan Farrow’un mektubu:

https://www.5harfliler.com/woody-allenin-kizi-dylan-farrowdan-acik-mektup/ 

 

Bizi SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts‘te veya diğer podcast applerinde takip edebilir veya bu sayfadan dinleyebilirsiniz. Diğer seçenekler için Anchor sayfamıza göz atın.

 

Eğer podcast’lerimiz, iTunes üzerinden dinliyorsanız, yıldız ve yorum yaparak bize katkıda bulunabilirsiniz.

 

Düşüncelerinizi bizle paylaşın! Her konuda muhabbet için bize Twitter,  Instagram ve Facebook‘tan ulaşabilirsiniz veya queertroublemakers@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top