S02E09 – BENİM DE HETERO ARKADAŞLARIM VAR!

Merhaba! Sonunda bu da oldu, heteroları mı savundunuz demeyin :p  Bu bölümde Çatlak Zemin’de yayınlanan Indiana Seresin’in “Heteropesizm Üzerine” makalesinden ilham alıp bu konuyu masaya yatırmak istedik. Heteropesimizm nedir, hetero olmaktan utanılıyor mu (utanıyor muyuz), hatta utanılmalı mı, keşke herkes gey mi olsa ne yapsa sorularına cevap aradık. Hem kendi deneyimlerimizi hem de konu hakkında fikirlerimizi paylaştık. Keyifli dinlemeler!

Bahsi geçen makaleyi okumak için:

https://www.catlakzemin.com/heteropesimizm-uzerine/

Bölümle ilgili düşünceler, dinlerken aklınıza gelenler ve yeni bölüm fikirleri için queertroublemakers@gmail.com’a mail atabilirsiniz!

Bize ulaşın: www.queertroublemakers.com / https://twitter.com/qtroublemakers / https://www.instagram.com/queertroublemakers / https://www.facebook.com/Qtroublemakers

Bölüm görseli:

Photo by Daria Shevtsova from Pexels

1 thought on “S02E09 – BENİM DE HETERO ARKADAŞLARIM VAR!”

  1. Bu camianın heteroseksuel arkadaşlarının olmamasında özellikli bir seçim yok mu? Açıkçası heteroseksuel olanın kasti olarak alana girmesine müsaade gösterilmiyor gibi geliyor bana. Sanki bu camiaya girmenin kurallarından biri hatta belki en önemlisi heteroseksuel olmamakmis gibi geliyor. Çok güzel bir sohbet olmuş bu arada keyifle dinledim.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top