S01E15 – LEZBİYEN MİSİNİZ BİSEKSÜEL Mİ?

Armut’la Mantar bu bölümde lezbiyenlik ile biseksüelliğin tarihine dalıyor. Ayrışma ne zaman oldu, dostlar ne oldu da düşman oldu? Kahramanlarımız cadı kazanını karıştırıyor, imkan bulmuşken TERFlere de sallıyor! Bölümde bahsi geçen metinden pek haz etmesek de şuraya iliştiriyoruz. Ne de olsa Armut’un deyimiyle, “Bilgi gizleyerek, tek taraflı bilgiyi ulaşılır kılarak politika yapılmaz.” Katılmadığımız, eleştirdiğimiz bir metin de olsa tartışmayı anlamak ve tarihsel etkisini irdelemek için okumanın önemli olabileceğini düşünüyoruz. Daha fazla özlü söz, tartışma ve anektod yeni bölümde!

Keyifli dinlemeler!

Bölümle ilgili düşünceler, dinlerken aklınıza gelenler ve yeni bölüm fikirleri için queertroublemakers@gmail.com’a mail atabilirsiniz!

Bize ulaşın: https://twitter.com/qtroublemakers / https://www.instagram.com/queertroublemakers / https://www.facebook.com/Qtroublemakers

http://www.sosyalistfeministkolektif.org/wp-content/uploads/2016/10/DusmaniSevmek_Turkcecevirisi_Temmuz2015.compressed.pdf

Fotoğraf : https://www.freepik.com/free-photos-vectors/party

Bizi SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts‘te veya diğer podcast applerinde takip edebilirsiniz. Diğer seçenekler için Anchor sayfamıza göz atın.

Eğer podcast’lerimiz, iTunes üzerinden dinliyorsanız, yıldız ve yorum yaparak bize katkıda bulunabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizle paylaşın! Her konuda muhabbet için bize Twitter,  Instagram ve Facebook‘tan ulaşabilirsiniz veya queertroublemakers@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top