S01E08 – OFİSTE DÖVÜŞ SANATLARI

Kadınların iş hayatına katılması, eşit ücret talepleri, yönetici pozisyonunda çalışmaya başlamaları, doğum izni ve daha bir çok adım devrim niteliğinde. Yine de iş yerindeki cinsiyetçilik -her alanda olduğu gibi- bitmeyen bir dert, bitmeyen bir mücadele konusu. Kazanımlarımız da bilincimiz de dayanışma sayesinde artmaya devam ediyor, “Feminist Dövüş Kulüpleri” çoğalıyor.  Bu bölümde, Jessica Bennet’in Feminist Dövüş Kulübü adlı kitabının getirdiği ilhamla,  iş hayatında neler yaşadığımızı ve nasıl mücadele etmeye çalıştığımızı konuştuk.

Bir de bonus, Mantar’ın bölüm sonunda sözünü verdiği okuma listesi: https://www.goodreads.com/review/list/2355092-deniz?shelf=feminist-fight-club

Jessica Bennet’in Feminist Dövüş Kulübü adlı kitabı: https://www.feministfightclub.com/

Bizi SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts‘te veya diğer podcast applerinde takip edebilirsiniz. Diğer seçenekler için Anchor sayfamıza göz atın.

Eğer podcast’lerimiz, iTunes üzerinden dinliyorsanız, yıldız ve yorum yaparak bize katkıda bulunabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizle paylaşın! Her konuda muhabbet için bize Twitter,  Instagram ve Facebook‘tan ulaşabilirsiniz veya queertroublemakers@gmail.com’a mail atabilirsiniz.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top